Miłość i świat wielkich finansów

Miłość i świat wielkich finansów

Uważaj, co robisz

Bentley. Prywatne imperium. Tom 1 – www.taniaksiazka.pl to pierwsza część z cyklu “Prywatne imperium” od Melanie Moreland. W tym tomie poznamy wszystkich bohaterów, którzy prawdopodobnie będą mieli szerzej rozbudowane perypetie w kolejnych odsłonach. Zaczniemy od tytułowego, bardzo dobrze zapowiadającego się biznesmena, który nie do końca ufa innym ludziom, a w kontaktach towarzyskich prezentuje się raczej chłodno. Wszystko zmieni się, gdy pozna Emmy.

Na studiach poznaje się trzech mężczyzn, formując zgraną, nierozerwalną paczkę. Niekwestionowanym liderem jest właśnie Bentley. Bohater nie jest fanem zmian, bardzo źle znosi jakiekolwiek roszady we wcześniej ustalonym planie. W obyciu nie jest najłatwiejszy, pozwala sobie jedynie na otwartość przy dwóch swoich kumplach. Ich relacja bardzo silnie wpłynie, zarówno na ich wybory zawodowe, jak i prywatne. Z konkretnym planem działania chcą wejść w przyszłość, która stoi przed nimi otworem. Skrupulatne kombinacje przerwie kobieta, która zamiesza w głowie Bentley’a.

Nieoczekiwany chaos, ale taki pozytywny

Emmy jest całkowitym przeciwieństwem Bentleya. Pozytywnie nastawiona do wszystkich, pomocna, trochę szalona, czerpie z życia pełnymi garściami. Ma przeuroczy uśmiech, którym zaraża otoczenie. Nie potrafi usiedzieć na miejscu, jej dzień niekoniecznie skończy się tak, jak się zaczynał. Los sprawi, że Bentley i Emma wpadną na siebie, co całkowicie poprzewraca ich dotychczasowe plany i spojrzenie na świat. Mężczyzna jest pod silnym wrażeniem dziewczyny, ale nie chce dopuścić do siebie myśli o uczuciach. Wie, że w pewnym momencie będzie jej musiał powiedzieć, że tylko przy niej czuje się bezpiecznie.

Sprawy finansowe i kariera zawodowa są dla Emmy pobocznymi wątkami, do których niekoniecznie przykłada wagę. To zupełnie inaczej niż u Bentley’a, który zaplanował sobie życie właśnie pod kątem zdobywanych przez lata kontaktów zawodowych. Na drodze do utrzymania relacji między partnerami staną wielkie pieniądze, a te, jak wiadomo są w stanie popsuć wszystko. Czy Bentley zdecyduje się zmienić swoje nastawienie, by dać szansę swojemu uczuciu? Czego oboje nie wiedzą, to fakt, że wraz z ich decyzjami pojawi się niebezpieczeństwo. A jak wiadomo świat wielkiej finansjery rządzi się swoimi prawami. I zdarza się też, że pewnych rzeczy nie wybacza i wyciąga przez to dość radykalne konsekwencje. To nie jest uczucie, z którym będzie łatwo. Pytanie, czy warto się narażać, czy to tylko chwilowe zauroczenie.

Zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com
Share